Europe (UEFA): Euro Championship - Group B
20:00 Finland (3) -:- Belgium (1)
20:00 Russia (2) -:- Denmark (4)
Europe (UEFA): Euro Championship - Group C
17:00 North Macedonia (4) -:- Netherlands (1)
17:00 Ukraine (2) -:- Austria (3)
Asia (AFC): AFC Champions League - Qualification
11:00 Canc Cerezo Osaka 0 - 0 Melbourne City
Brazil: Serie A
00:00 Atletico-MG (5) -:- Chapecoense-SC (17)
Brazil: Serie C - Group A
00:00 Santa Cruz (9) -:- Jacuipense (10)
China: Super League - Group A
11:00 Pst Henan Jianye (8) -:- Qingdao Huanghai (5)
13:00 Pst Guangzhou Evergrande FC (4) -:- Chongqing Lifan (6)
Colombia: Primera B - Apertura Final Stage
22:00 Cortulua -:- Quindio
Congo Dr: Ligue 1
15:30 Dauphin Noirs (13) -:- AC Rangers (8)
15:30 Sanga Balende (5) -:- RCK (15)
Ecuador: Serie B
01:00 FT UT Cotopaxi (3) 3 - 0 Duros del Balon (10) (1 - 0)
Estonia: Meistriliiga
15:00 Parnu JK Vrapus (10) -:- Tulevik Viljandi (7)
15:00 Tammeka Tartu (9) -:- Flora Tallinn (3)
Eswatini: MTN Premier League
13:00 Manzini Wanderers (5) -:- Denver Sundowns (14)
Friendly Games: Friendly International
18:00 Jordan -:- South Sudan
Iceland: Premier (Urvalsdeild)
20:15 Vikingur Reykjavik (2) -:- KR Reykjavik (5)
Iceland: Urvalsdeild Women
19:00 Stjarnan W (7) -:- IBV W (5)
19:00 Valur Reykjavik W (2) -:- Thor / Ka W (8)
21:00 Selfoss W (1) -:- Breidablik W (3)
21:00 Throttur Reykjavik W (4) -:- Fylkir W (9)
Iran: Azadegan League
15:30 Chooka Talesh (16) -:- Esteghlal Molasani (13)
15:30 Malavan (11) -:- Mes Kerman (6)
15:30 Rayka Babol (14) -:- Shahrdari Astara (12)
15:45 Arman Gahar Sirjan (10) -:- Navad Urmia (17)
16:00 Qashqai Shiraz (15) -:- Khooshe Talaee Sana Saveh (4)
16:20 SorkhPooshan Pakdasht (2) -:- Gol Reyhan Alborz (18)
16:25 Kheybar Khorramabad (7) -:- Shahin Bushehr (5)
17:05 Pars Jonoubi JAM (9) -:- Baderan Tehran (1)
17:20 Esteghlal Khuzestan (8) -:- Fajr Sepasi (3)
Iran: Persian Gulf Pro League
16:15 Esteghlal FC (3) -:- Shahr Khodro (8)
Iraq: Super League
14:45 Al Diwaniya (15) -:- Al Zawraa (4)
14:45 Al Kahraba (14) -:- Al Najaf (3)
14:45 Baghdad FC (7) -:- Al-Qasim (18)
17:15 Al Shorta (2) -:- Al Naft (6)
19:30 Al Minaa (9) -:- Zakho (8)
Japan: J. League Div.2
11:00 Blaublitz Akita (13) -:- Albirex Niigata (3)
Kenya: Premier League
13:15 Ulinzi Stars (8) -:- Wazito FC (10)
Latvia: Virsliga
15:30 FK Liepaja (4) -:- BFC Daugava (5)
16:00 Pst FS Metta/Lu (7) -:- FK Ventspils (8)
18:00 RFS (1) -:- Noah Jurmala (9)
18:00 Riga FC (3) -:- Valmieras (2)
Norway: 2. Divisjon - Group 1
17:00 Valerenga 2 -:- Baerum
Norway: 2. Divisjon - Group 2
18:00 Nest-Sotra -:- Rosenborg 2
18:00 Odd Ballklubb 2 -:- Fram Larvik
Rep. Of Ireland: Premier Division - Regular Season
19:45 Bohemians (5) -:- Shamrock Rovers (1)
19:45 Derry City (6) -:- Sligo Rovers (3)
19:45 Drogheda Utd (4) -:- Dundalk (8)
19:45 Longford Town FC (10) -:- Waterford United (9)
19:45 St. Patricks Ath. (2) -:- Finn Harps (7)
S. America (CONMEBOL): Copa America - Copa America Zona Norte
01:00 FT Colombia (2) 1 - 2 Peru (3) (0 - 1)
S. America (CONMEBOL): Copa America - Copa America Zona Sul
22:00 Uruguay (4) -:- Chile (2)
Sweden: Damallsvenskan
18:00 Eskilstuna Utd W (9) -:- Linkopings W (5)
18:00 Rosengard W (1) -:- Vittsjo Gik W (6)
Sweden: Division 1 - Norra
18:00 Taeby FK (16) -:- IK Frej (15)
Sweden: Superettan
18:00 GIF Sundsvall (5) -:- Vasteras SK FK (8)
Tajikistan: Vysshaya Liga
13:30 Istiqlol Dushanbe (10) -:- FK Khujand (1)
13:30 Kuktosh (5) -:- Ravshan (8)
15:00 Istaravshan (6) -:- CSKA Pomir (9)
Tanzania: Premier League
12:00 Kinondoni MC (7) -:- Mtibwa Sugar (12)
14:00 Namungo FC (6) -:- Azam (3)
Venezuela: Primera Division - Grupo Occidental
01:30 FT CD Hermanos Colmenarez (4) 3 - 2 Zamora FC (5) (0 - 1)
Free Livescore ScoresPro.com